Anadolu'da Son Dakika Alman turizmcilere Ege'yi tanıttılar

Karate Takımı Türkiye üçüncüsü oldu


Türkiye Kulüpler arası Karate Şampiyonası 29 Mart - 01 Nisan 2021 tarihlerinde Yalova’da gerçekleştirildi.  Türkiye şampiyonasına Sivas Belediyespor kulübü karate takımı da katıldı.


 
Sivas’ı başarıyla temsil eden Sivas Belediyespor karate takımı, 400’den fazla kulüpten 2 binden fazla sporcunun katıldığı turnuvada Türkiye üçüncüsü oldu. Sivas Belediyespor’u Ümit ve Gençler kategorisinde temsil belediyespor, Sivas’a üçüncülük unvanı ile döndü.

Sivas Belediyespor kulübü karate takımı antrenörü Mahmut Gümşsay, karate takımı olarak bu şampiyonaya en iyi şekilde hazırlandıklarını belirterek, sporcularının hem Sivas’ı hem de Sivas Belediyespor’u başarıyla temsil ettiğini söyledi. Başarılarından dolayı sporcularını tebrik eden Gümüşsay, Türkiye üçüncülüğü elde ettikleri için mutlu olduğunu söyledi.

Sivas Belediyespor Kulübü̈ Başkanı Hakan Genç, Yalova’da düzen düzenlenen Türkiye Şampiyonasında dereceye giren sporcu ve hocalarını tebrik etti. Başkan Genç, Sivas Belediyespor’un, Sivas Belediyespor Kulübü Onursal Başkanı Hilmi Bilgin’in katkı ve desteğiyle birçok branşta faaliyet gösterdiğini ve başarılar sağladığını kaydetti.

Sivaslı sporculara imkân sağlamanın, hem Sivas’a hem de gençlere fayda sağladığını belirten Başkan Genç, bu tür başarılarda büyük payı olan ve şimdiye kadar Sivas Belediyespor’a her türlü destek sağlayan Sivas Belediyespor Onursal Başkanı Hilmi Bilgin’e teşekkür etti.

Diğer SİVAS HABERLERİ
Diğer Kategoriler