Anadolu'da Son Dakika Alman turizmcilere Ege'yi tanıttılar

Hamidiye ve Alaca Mahalle Konağı şekilleniyor


Aksaray Belediyesi’nin Mahalle Kültürünü yaygınlaştırmak için hayata geçirdiği Hamidiye-Alaca Mahalle Konağı ve çok amaçlı sosyal tesisin inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor.Belediye Başkanı Evren Dinçer’in yoğun bir katılım ile 2020 yılı içerisinde temelini attığı Hamidiye-Alaca Mahalle Konağı ve Çok amaçlı sosyal tesisin betonarmeleri ve duvar örmeleri tamamlandı. Bu yıl içerisinde inşaat çalışmaları tamamlanarak açılışının yapılması planlanan Mahalle Konağının sıvaları ve çatı çelikleri yapılmaya başlanıldı. Aksaray Belediyesi yetkilerinden alınan bilgilere göre projenin inşaat aşaması yüzde 50 oranında tamamlandı.

Hamidiye Alaca Mahalle Konağı ve Çok Amaçlı Sosyal Tesis hizmete açıldığında mahalle sakinleri bu merkezi çok fonksiyonlu olarak kullanabilecekler. Bin 95 metrekare kapalı alan üzerine inşa edilen projenin içerisinde 2 adet muhtarlık ofisi yer alıyor. Proje kapsamında seçkin yayın evlerinin kitaplarının yer alacağı zengin bir kütüphane olacak. Kırım Misafirhanesi olarak adlandırılan konaklama bölümünde günlük 4 misafir ağırlanabilecek. Kırım kültürüne ait yöresel ürünlerin sergilenebileceği satış ve tanıtımının yapılabileceği 150 metrekare alana sahip bir salon yer alacak. Aynı anda 40 kişinin ibadet edebileceği mescitler de proje kapsamında hizmete sunulacak. Vatandaşların düğün, nişan ve toplu organizasyonların yapılabileceği 500 metrekare alana sahip bir salon da proje içerisinde vatandaşların hizmetine sunulacak.

Aksaray’da hayata geçecek olan İlk Mahalle Konağı ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada projenin çok hızlı bir şekilde ilerlediğini belitti. Başkan Dinçer açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; ‘’Hamidiye-Alaca Mahalle Konağı projemizin inşaat aşamalarını hassasiyetle takip ediyoruz. Projemiz hızlı bir şekilde ilerliyor. Projemizin inşaat çalışmalarını 2021 yılı içerisinde tamamlayarak hizmete açmayı planlıyoruz. Aksaray’ın ilk Mahalle Konağı ve Çok Amaçlı Sosyal Tesisi olma özelliğine sahip olan Hamidiye – Alaca Mahalle konağından vatandaşlarımız çok amaçlı olarak faydalanabilecek’’ dedi.
 

Diğer AKSARAY HABERLERİ
Diğer Kategoriler